Wyścig człowieka z samochodem

Lider Opel Active Teamu, Sławomir Lachendro zapowiedział udział grupy w tym wydarzeniu – wartym zauważenia ze względu na szczytny cel, jak i nietypowy przebieg zawodów. Organizatorem jest organizacja non-profit, która wspiera wynalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

Participants - Action

W wyścigu może wziąć udział każdy!

 

Udział w zawodach mogą wziąć również osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Bieg startuje 3 maja o godz. 13.00 polskiego czasu i kończy się, gdy ostatnia osoba na świecie zostanie dogoniona przez tzw. samochód pościgowy. O co chodzi? To samochód wyposażony w urządzenie, które rejestruje zawodnika na starcie, rusza 30 minut po nim i co jakiś czas przyspiesza, aż do momentu, gdy dogoni wszystkich. Zawodnik kończy bieg, gdy samochód go wyprzedza. Nie ma tradycyjnej linii mety.

3_wings

Biegnie cały świat – Szwecja Holandia Osaka Melbern.

 

Bieg odbywa się w 35 lokalizacjach na całym świecie i cały świat zaczyna biec w tym samym momencie! W zależności od miejsca zawodnicy startują o wschodzie słońca, wieczorem, w nocy. Biegnie się albo w jednej z grup wyznaczonych przez organizatorów, albo samemu.

Jeśli chcesz dołączyć do ścigających się z samochodem, to jeszcze masz czas na podjęcie decyzji i trening przed startem.

 

 

 

Prędkość samochodu
Participant - Action

Człowiek kontra maszyna.

Jak szybko będzie jechał samochód?

Rusza 30 minut od startu biegu i przyspiesza:

13:30 (11.30 UTC) – samochód pościgowy rusza – prędkość 15km/h

14:30 (12.30 UTC) – prędkość zwiększa się do 16km/h

15:30 (13.30 UTC) – prędkość zwiększa się do 17km/h

16:30 (14.30 UTC) – prędkość zwiększa się do 20 km/h

18:30 (16.30 UTC) – prędkość zwiększa się do 35 km/h