Biegasz – pomagasz

Opel do boju!

Opel do boju!

Najlepszy okazał się Opel Running Team w składzie:   Krzysiek Kulik, Wojtek Izak, Wojtek Osoś, Magda Derewicz, Agata Sienicka, który zajął  28. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na 51. pozycji uplasował się Team: Michał Barański, Radek Piechna, Ola Dukielska, Vitek Bielski, Piotrek Musiał, a miejsce 233. przypadło zespołowi, w skład którego weszli: Łukasz Stegliński, Marek Wójcik, Agnieszka Wróbel, Magda Mrowczyk, Paweł Wiligórski. Wyniki naszych kolegów są naprawdę zdumiewające, jako że w biegu w sumie wzięły udział 323 drużyny. Bieg odbył się jednocześnie w kilku miastach, m.in. w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Krakowie.

 

Drużyna mistrzów.

Drużyna mistrzów.

Bieg sztafetowy Warszawa Business Run odbył się 14 września. W tym roku biegacze wystartowali na rzecz 27-letniego Łukasza Trendela, który stracił nogę w wypadku samochodowym. Łukasz chodzi na protezie tymczasowej i nie stać go na zakup protezy ostatecznej z dobrej jakości komponentów. Protezę, którą używa, już wielokrotnie samodzielnie naprawiał – skręcając, klejąc czy spawając kolejne rozpadające się części. Mimo fatalnego zaopatrzenia ortopedycznego Łukasz pracuje – jest zatrudniony w jednej z myjni samochodowych w Warszawie. To właśnie dzięki swojej pracy Łukasz trafił do fundacji – poruszona jego historią klientka myjni zadzwoniła do Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty” z prośbą o pomoc dla Łukasza.

Fundacja „Poza Horyzonty”

Fundacja Jaśka Meli „Poza Horyzonty” pomaga osobom po amputacjach. Sam Jasiek w dzieciństwie w wyniku wypadku stracił nogę oraz rękę, a mimo swojego kalectwa zdobył dwa bieguny w jednym roku. Poland Business Run trwa tylko jeden dzień. Ten jeden dzień na zawsze może zmienić życie naszych podopiecznych. Twoje dwie nogi wystarczą, by wziąć udział w biegu. Twoje dwie nogi wystarczą, by komuś pomóc ” – tak Jasiek Mela zachęcał do wzięcia udziału w biegu.