Két tavaszi környezetvédelmi kampány indult a Föld Napjához kapcsolódóan április 22-én. Az egyik kampány során olyan környezetvédelmi témájú újításokat vártak, melyek segítenek a keletkező hulladék mennyiségének csökkentésében, az újrahasznosítás elősegítésében, és általában a gyár környezetvédelmi teljesítményének növelésében, a GM fenntarthatósági céljainak elérésében. Erre a felhívásra összesen 32, a kiírásnak megfelelő újítást adtak be a kollégák, akik közül 10-en részesültek díjazásban.
A másik egy fotópályázat volt. Erre olyan képeket, természetfotókat vártak, melyek a kollégák szemszögéből mutatják be az ember és a természet kölcsönhatását, kapcsolatát, illetve bemutatja a biológiai sokféleséget. 18 munkatárs összesen 76 képet adott be, melyek közül ismét tízen nyertek díjat. A legjobb képek a gyár területén lesznek kiállítva. A nagy sikerre való tekintettel szeretnék jövőre is meghirdetni a természetfotó pályázatot, hagyományteremtő szándékkal.
A kampányok zárása és az ünnepélyes díjátadó a Környezetvédelmi Világnap kapcsán megrendezett eseményeket gazdagította. A Környezetvédelmi Világnap megünneplését a GM központi (detroiti) környezetvédelmi és fenntarthatósági csoportjának kezdeményezésére a gyár változatos programokkal ünnepelte meg, melyek a GM három fenntarthatósági vállalásához kapcsolódnak: a környezeti neveléshez, a hulladék csökkentéshez és a biodiverzitás megőrzésére tett erőfeszítésekhez.
A közelmúltban Gödöllőn rendezték meg a természetfilmek Nemzetközi Fesztiválját, melynek fődíját idén a Vad Kunság c. film nyerte el. Ezt a filmet hozták el a szentgotthárdi moziba, melynek megtekintése a munkatársak részére ingyenes volt. Az iskolák számára pedig a tanítás keretei között lehetővé tették a Vad Magyarország c. természetfilm megtekintését. Ezt a filmet az Opel Szentgotthárd Kft. jóvoltából 210 diák látta, összesen két vetítés alkalmával.
A GM egyik legfontosabb környezetvédelmi vállalása a legyártott gépkocsikra vetített hulladékmennyiség csökkentése. Ehhez kapcsolódóan a gyár egyik hulladékhasznosító partnerének, a MÜLLEX-KÖRMEND Hulladékgyűjtő és Hasznosító Kft. ügyvezető igazgatója, Bauer Arnold tartott előadást a gyárból szelektív gyűjtést követően kikerülő hulladék sorsáról, újrahasznosítási lehetőségeiről.
A biodiverzitás megőrzésére indított kezdeményezések előfutára volt a harmadik program, amikor Kevy Albert, az Őrségi Nemzeti Park Ökoturisztikai osztályának vezetője mutatta be a Nemzeti Park értékeit és tevékenységét egy előadás keretein belül.
A GM nagy hangsúlyt fektet magukra a környezetvédelmi tevékenységekre, és azok a széles publikummal való megismertetésére is – házon belül és kívül egyaránt. Az események ugyan lezajlottak, de az év hátralevő részében is terveznek olyan társadalmi eseményeket, melyek bemutatják az Opel Szentgotthárd Kft. ez irányú tevékenységét.